Anne Sütü Yapan Meyveler Nelerdir ? – İbrahim Saraçoğlu
Loading advertisement...
Preload Image
Up next

Comment dessiner un tigre FACILEMENT etape par etape – Dessin tigre FACILE

Cancel

Anne Sütü Yapan Meyveler Nelerdir ? – İbrahim Saraçoğlu

Kanalımıza ABONE OLUN 🌹 https://goo.gl/yDnyXI 🌹

Anne Sütü Yapan Meyveler Nelerdir ? – İbrahim Saraçoğlu

Vitamin değeri yüksek besinler tüketerek emziren annelerin sütlerinin artması sağlanabilir. Özelikle yüksek vitamin içerikli meyvelerin yenilmesi önerilmektedir. Tavsiye edilen meyvelerin başında ise nar gelir. Sabah kahvaltılarında taze sıkılmış yüksek vitaminli şeftali, kivi, muz gibi meyve suları da içilebilir.

İncir, Dut ve Üzüm

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu anne sütünü artıracak öneriler verdi. Annelerin sütleri azaldığında yanlış beslendiklerini söyleyen Saraçoğlu, süt artsa bile sütün besleyiciliği olmadığını söylüyor. Bu yüzden sütünü artırmak isteyen annelerin bol su tüketerek tahin helvası, dut, beyaz üzüm ve incir yemeleri gerektiğini söylüyor.

Özellikle incirin anne sütünü artırmada ve hastalıklara karşı vücut direncini artırmada önemli rolü olduğunu söylüyor.

Beyaz dut / dut kurusu, anne sütünü artıran önemli besinlerden biridir. Vücudu kuvvetlendiren dut, aynı zamanda kansızlığa da iyi gelir. Yine bir çok faydası bulunan dutun, oral bölgeler, bademcik iltihabı, boğaz iltihabı, diş eti rahatsızlıkları, soğuk algınlığı ve öksürük gibi hastalıklar için çok faydaları bulunuyor. Ateşi düşürür, karaciğeri kuvvetlendirir, hazmı kolaylaştırır, sindirim sistemi ve boşaltım sistemine fayda sağlar.

Beyaz üzüm, özellikle yeni doğum yapmış annelerin sütünü artırır. Kalp damar hastalıkları ve ritim bozukluklarını önlemeye yardımcı olur.

Anne sütünü Artırma

Bebeğinizin normal gelişimi yeterli değilse ve sütünüzün azaldığını düşünüyorsanız öncelikle bebeğinizi sürekli emzirmeye özen gösterin. Bunun nedeni anne sütünün bebeğin emmesi ile çoğalmasından kaynaklanır.

Anne sütü nasıl artar?

Anne sütünü artırmak için düzenli ve dengeli beslenmek çok önemlidir. Bebeğiniz her istediğinde emzirmek de önemlidir. Doğru emzirme yöntemi de önemlidir. Bebeğin memeyi iyice kavraması gerekir. Bebek memeyi kavrayamazsa yorulup bırakacaktır ve siz doyduğunu zannedeceksiniz. Ayrıca bebek memeyi iyi kavrayamazsa hava da soluyacağı için gaz sorunu da olacaktır.