Boğazda Gıcık Öksürük ve Geniz Akıntısı İçin Şifalı Bitkiler – İbrahim Saraçoğlu
Loading advertisement...
Preload Image
Up next

✅ How to draw Mickey Mouse Step by Step easy ( Mickey Mouse drawing )

Cancel

Boğazda Gıcık Öksürük ve Geniz Akıntısı İçin Şifalı Bitkiler – İbrahim Saraçoğlu

Kanalımıza ABONE OLUN 🌹 https://goo.gl/yDnyXI 🌹
Web Sitemizi Ziyaret Edin 🔸 https://goo.gl/kBbPK4 🔸
Facebook Sayfamızı Beğenin 💕 https://goo.gl/ppqIPP 💕

Boğazda Gıcık Öksürük ve Geniz Akıntısı İçin Şifalı Bitkiler – İbrahim Saraçoğlu

Öksürük, kış aylarında görülen en önemli rahatsızlıklarıdan birisidir.

Bir tane orta boy sarı soğanı 6 ya bölüp bir buçuk bardak su ilave ederek bunu bir miktar kaynatıyoruz. Daha sonra ılımaya bırakarak ılık bir şekilde içiyoruz. Fazla beklemiş suyu içmeyin yeniden hazırlamanız daha uygun olacaktır.

Eğer öksürüğünüz balgamlı ise:

Yarım litre suya 7-8 tane keçi boynuzu atarak kaynatın ve bunun suyunu için.3 gün sonra balgamın nasıl söküldüğünü sizde farkedeceksiniz. Özellikle sigara içen kişilerin bu kürü kullanmasını tavsiye ederiz.

Öksürüğe Karşı Hatmi Çiçeği

Hatmi çiçeğinin kullanımı çok eski çağlarda başlamıştır, daha antik çağlarda bu bitkinin öksürük ve başka hastalıklara faydası olduğu keşvedilmiş. Kronikleşmiş öksürük için hatmi çiçeği, kaynamış olan bir su bardağı sıcak süte dört veya beş gram koyulur. Karıştırıp birkaç dakika bekletin, daha sonra yavaş yavaş için. Bu işlemi günde iki kez tekrarlayabilirsiniz.

Geniz akıntısı, burunda ki mukozanın veya sinüslerde iltihaplanmalardan dolayı oluşan salgının boğaza doğru akmasıdır.Bronşit, faranjit, astım gibi solunum yolları hastalıklarında sürekli olarak karşılaşılan bir problemdir.
Kuru hava, toz duman, sigara, alkol, kafeinli içecekler ve alerjik sebepler geniz akıntısını artırır.

Aslında rahatsızlığın sebebine göre tedavi uygulanması en güzeli. Mesela; geniz akıntısı alerjik nedenlerden kaynaklanıyorsa tedavi bu yönde yapılmalıdır. Bu tür geniz akıntılarında burun spreyleri ve damlaları kullanılır.Geniz akıntısı için en güzel tedavi, tuzlu su
tedavisidir. Bu tedavi ise, bir çay bardağı suyun içine bir çay kaşığı tuz atarak karıştırılır ve bu karışım buruna çekilir. Bu şekilde burnun akması sağlanır. Bu yöntem sinüslerin açılmasını sağlar ve mukozanın burundan daha rahat akmasını sağlar.Ayrıca, Prof. Dr.İbrahim Saraçoğlu’nun önerdiği Adaçayı gargarası ile de, geniz akıntınızdan hatta geniz akıntısına bağlı öksürükten kolayca kurtulabilirsiniz.

Geniz Akıntısı için Adaçayı Kürü :
* 1 yemek kaşığı adaçayı,
* 1 su bardağı su.

Adaçayını suya atıp, kısık ateşte ağzı kapalı olarak 5 dakika kaynatın. Sonra ocaktan indirip ılımaya bırakın. Ilıyan karışımı süzün ve 15 gün boyunca yatmadan önce iki kez, sabah kahvaltısından sonra yine iki kez gargara yapın.Bu tedavi sayesinde hem geniz akıntısından, hem de geniz akıntısına bağlı öksürükten kurtulmuş olacaksınız.