ÇÖREK OTUNUN SAÇA FAYDALARI ÇÖREKOTU SAÇ DÖKÜLMESİ ve BEYAZLAMASI İÇİN NASIL KULLANILIR ?
Loading advertisement...
Preload Image
Up next

COMMENT DESSINER GOKU SUPER SAIYAN BLUE DE DRAGON BALL SUPER

Cancel

ÇÖREK OTUNUN SAÇA FAYDALARI ÇÖREKOTU SAÇ DÖKÜLMESİ ve BEYAZLAMASI İÇİN NASIL KULLANILIR ?

Kanalımıza ABONE OLUN 🌹 https://goo.gl/yDnyXI 🌹
Web Sitemizi Ziyaret Edin 🔸 https://goo.gl/kBbPK4 🔸
Facebook Sayfamızı Beğenin 💕 https://goo.gl/ppqIPP 💕

ÇÖREK OTUNUN SAÇA FAYDALARI-ÇÖREKOTU SAÇ DÖKÜLMESİ BEYAZLAMASI İÇİN NASIL KULLANILIR?

Saç dökülmesi ve kepek oluşumuna karşı bitkisel çözümler arasında en işe yarayan doğal yollardan biri çörek otudur. Çörek otunun tohumlarından yararlanarak elde edilen çörek otu yağı ile bu tür saç ve saç derisi sorunlarının önüne geçilebiliyor.

Saç dökülmesi günümüzde çok yaygın bir sorun olarak karşımıza çıkıyor. Genetik yada stres kaynaklı saç dökülmeleri için saç ektirme gibi pek çok çözüm sunulsa da en sağlıklısı bitkisel çözümlerde. Saçlara hem bakım yapan hem de saç dökülmesini en aza indirgeyen çörek otunun saça faydası oldukça fazladır. Saçlarınıza bakım yaparken çörek otu yağı kullandığınızda saçlarınız güçlendiğini ve parlaklık kazandığını fark edeceksiniz. Düzeli olarak kullanıldığında saç dökülmesini durdurmak ta mümkündür.
Çörek otu vücuda faydalı ve tüketilmesi gereken bir besin. Yağ asitleri açısından oldukça zengin bir yapıya sahip olan çörek otu, düzenli tüketildiği takdirde cilt ve saçlar için onarıcı yönü yüksek bir gıda haline geliyor. Yapılan araştırmalara göre saç dökülmesini durdurduğu kanıtlanan çörek otu başka bir tedaviye gerek kalmadan saç kırılmaları, saç kopmaları ve zayıflamaları için inanılmaz bir tedavi sağlıyor. Saçlarınız dökülüyorsa ve çok fazla para harcamadan bu sorununuza bir çözüm bulmak istiyorsanız çörek otu yağını mutlaka denemelisiniz. Dökülen saçların yerine yenilerini çıkartabilme özelliğine sahip olan yağ sayesinde hem saçlarınızı geri kazanacak hem de bakım yaptığınız saçlarınızı güçlendirmiş olacaksınız.

Çörek otu saç beyazlamasını önler mi?

çörek otu saç beyazlaması sorunu çekenlerin de imdadına koşuyor. çörek otu saç rengi konusunda sıkıntı yaşayanların güvenle kullanabileceği bir bitkisel saç bakımı kürüdür. Haftada 1 kez yapacağınız ve aşağıda tarifini sizlerle paylaştığımız çörek otu saç bakımı kürü ile saçlarınız uzun süre siyah kalabilecek ve saç beyazlamasına doğal çözüm geliştirmiş olacaksınız.

Çörek otu yağı nasıl kullanılır?

Saç bakımı yapılmadığında saçlar zayıflar, kırılır ve dökülmeye başlar. Bu sorunla karşılaştığınızda saçlarınızın friksiyonu karşılanmıyor demektir. Bu friksiyonu geri kazandırmak için kullanacağınız çörek otu yağı ile düzenli bakım yaptığınız takdirde saçlarınızdaki yıpranma ve kayıplar minimuma inecektir. Kür şeklinde uygulanan çörek otu yağı aynı zamanda saça kaybettiği nemi de geri kazandırır. Peki çörek otu saçlara nasıl uygulanır?

Çörek otu yağı saç için nasıl kullanılır?

Çok basit bir karışım ile saç dökülmesini engelleyebilirsiniz. Bunun için çörek otu yağı, limon suyu, çam terebentin esansı ve demlenmiş ıhlamur gerekiyor. Bu malzemeleri bir kabın içinde karıştırın ve kıvamı koyulaşınca saç diplerinden saç uçlarına doğru nazik hareketler ile uygulayın. Karışımı saçınızda yaklaşık olarak 20 dakika bekletmeniz yeterli. Ilık su ile saçlarınızı arındırın ve bitkisel bir şampuan ile saçlarınızı yıkayın. Çok geçerli bir karışım olan bu uygulamayı haftada 2 kere yaptığınızda çörek otu yağının saça hemen nasıl etki ettiğini siz de fark edeceksiniz.

….