Duaların Kabul Olduğu Recep Ayı İlk Gecesi ve Gündüzünde Yapılacaklar ve Dua
Loading advertisement...
Preload Image
Up next

Easy drawing – for beginners || How to draw a Valentine Couple

Cancel

Duaların Kabul Olduğu Recep Ayı İlk Gecesi ve Gündüzünde Yapılacaklar ve Dua

Es Selamun Aleykum Kardeşlerim. Rabbime sonsuz şükürler olsun ki bir 3 aylara daha bizleri kavuşturdu. Bu gece Recep Ayının ilk gecesi. Günahların affedildiği, duaların kabul edildiği bir gece biiznillah.

Resulullah sallallahu aleyhi vesellem şöyle buyurdu: “Allah (c.c) Receb Ay’ının ilk gecesi bir meleğe: “Dikkat edin gerçekten tövbe ayı başlamıştır. Af isteyenlere müjdeler olsun.” emreder.

Şu 4 Gecede hayırlar yağmur gibi yağar:
Receb-i Şerif’in ilk Gecesi yani bu gece
Beraat Gecesi (Şaban-ı Şerif’in 14’ü 15’e bağlayan Gecesi)
Kurban Bayram’ı Gecesi
Ramazan Bayram’ı Gecesi

Şu 4 Gecede dualar reddolunmaz:
Receb-i Şerif’in ilk Gecesi
Beraat Gecesi
Cuma Gecesi
2 Bayram Gecesi

Receb-i Şerif’in ilk günü, ortasını ve son gününü oruçlu geçirene tamamını oruç tutmuş sevabı verilir.
Receb-i Şerif’in ilk günü oruçlu olunursa 1 aylık oruç sevabı verilir. 2 yıllık günahlarına kefaret olur Allah’ın izni ile.

Görüyoruz ki bu gece Recep ayının ilk gecesi, peygamberimiz tarafından övülmüş ve çok faziletli bir gecedir. Bu geceyi namaz, niyaz, zikirle, taatle, iyiliklerle geçirelim inşallah. Mesela bu gece karar verelim kaza namazlarımıza niyet edelim başlayalım kılabildiğimiz kadar olsun ama devamlı olsun .ibadetin az ama devamlı olanı makbuldür .Recebimiz hayırlara vesile olsun inşallah, Allah bu 3 ayları layıkıyla idrak etmeyi nasip etsin. Nafile namaz, oruç ve hayırlar işleyerek geçirmeyi nasip etsin. Bu 3 aylardan en faziletlisi Ramazan ayına sağlıkla erişmeyi nasip etsin. Hakkıyla oruçlarımızı tutmayı bayramı bayram gibi yaşamayı nasip etsin. Bunun için tez vakitte bu hastalıklardan virüslerden bizleri kurtarsın inşallah. Amin Ya Rabbim, bu mübarek gece hürmetine sana el açıyor yalvarıyoruz. Bu aciz günahkar kullarının günahlarını affeyle, şeytana ve nefsimize uyarak namazlarımızı ibadetlerimizi aksatıyoruz sen bizleri bağışla. En başta namaz borcumuzu ödemeden canımızı alma Ya Rabbi. Son nefesimizde imanla can vermeyi, cennetinde sonsuz hayata kavuşmayı nasip eyle Allah’ım. Allah’ım! Ben kendime çok zulmettim. Günahları bağışlayacak ise yalnız sensin. Öyleyse tükenmez lütfunla bu gecede bizi bağışla, bize merhamet et. Çünkü affı sonsuz, merhameti nihayetsiz olan yalnız sensin. Amin amin amin Subhane rabbike rabbil izzeti amma yesifun; veselamun alel murselin; vel hamdülil lahi rabbil alemin El Fatiha maassalavat

Ayrıcalıklardan yararlanmak için kanalımıza katılın:
https://www.youtube.com/channel/UCA0gfFg-7iSO0NEc_7OLgUg/join

ÜCRETSİZ ABONE OLUN ► https://goo.gl/yDnyXI
WEB SİTEMİZ ► https://goo.gl/kBbPK4
Facebook Sayfamızı Beğenin ► https://goo.gl/ppqIPP
Instagram Hesabımız ► https://goo.gl/ZegPBQ