Duaların Kabul Olması İçin Uyku Arasında Okunan Dua ve Namaz
Loading advertisement...
Preload Image
Up next

Letras del alfabeto 3D 🔴 Como DIBUJAR la letra A en 3D – 3D Alphabet letters How to Draw 3D Letters

Cancel

Duaların Kabul Olması İçin Uyku Arasında Okunan Dua ve Namaz

Es Selamun aleykum kardeşlerim,
Gece namazları Teheccüd namazı çok faziletli bir namazdır. Peygamberimiz aleyhissalatu vesselamdan bizlere kalan en mühim sünnetlerdendir. Gece uykudan uyanarak kılınması uykuya ara verilerek eda edilmesi mühim. Namaz Allah’la başbaşa kaldığımız ve secde anında O’na en yakın olduğumuz andır. 2-8 rekat arasında çiftli sayılarda kılınması tavsiye edilmiştir. Bununla birlikte, dileyen kardeşlerimiz daha fazla da kılabilir tabi. Bu durumda iki rekâtta bir selam vermek daha faziletli olmakla birlikte, dört rekâtta da selam verilebilir. Hadislerden bizlere aktarılan bir diğer husus da bu namazımız sonrası dua etmeye başlamadan önce şu zikirleri okumak;

“Lâ ilâhe illallâhu vahdehû lâ şerîke leh, lehü’l mülkü ve lehü’l hamdü ve hüve alâ külli şeyin gadîr. Elhamdülillâhi ve sübhânallâhi ve lâ ilâhe illallâhu vallâhu ekber ve lâ havle ve lâ guvvete illâ billah.”

Türkçe Anlamı Manası : “Allâh (c.c.)’dan başka ilah yok, yalnız O vardır. Şerîki yoktur. Mülk Onundur. Hamd de Ona mahsustur ve O her şeye kadirdir. Allâh (c.c.)’ya hamdeder, Allâh (c.c.)’u tesbih ederim. Allâh (c.c.)’dan başka ilâh yok ve Allâh (c.c.) en büyüktür, Allâh (c.c.)’ya dayanmaktan başka kuvvet, kudret yoktur.”

ÜCRETSİZ ABONE OLUN ► https://goo.gl/yDnyXI
WEB SİTEMİZ ► https://goo.gl/kBbPK4
Facebook Sayfamızı Beğenin ► https://goo.gl/ppqIPP
Instagram Hesabımız ► https://goo.gl/ZegPBQ