“Estağfirullah Ya Gaffar” ZİKRİ FAZİLETİ VE DUASI – 28 ŞUBAT ÖZEL
Loading advertisement...
Preload Image
Up next

HOW TO DRAW A RAINBOW HOUSE – como dibujar una casa – comment dessiner une maison

Cancel

“Estağfirullah Ya Gaffar” ZİKRİ FAZİLETİ VE DUASI – 28 ŞUBAT ÖZEL

Es Selamun Aleykum kardeşlerim. Yine bir zikir etkinliğimizde bu haftasonu “Estağfirullah Ya Gaffar” zikirni okuduk ve Allah’tan kusur ve hatalarımızın günahlarımızın bağışlanmasını istedik. Ondan başka affedecek yoktur, O çokça bağışlayan ve affedendir. O Gaffardır, mağfireti pek çok olandır, kullarının ayıplarını örtendir, kullarının günahlarını pek çok bağışlayandır. Af kapısı son nefesimizi verene dek açıktır. Her daim günahlarımızdan pişman olup af dilemeliyiz. Şeytan günahlarımızı unutturmadan hemen derhal pişmanlığımızı dile getirmeli affet Ya Rab demeliyiz. Bu beyan kurtuluşumuzdur.

Şuan gördüğünüz gibi pekçok kardeşimiz zikir etkinliğimize katıldılar ve toplamda 106.535 adet okuduk. Dilimize haramı dolamadık, boş konuşmadık, dünyadan bi an olsun kendimizi soyutladık ve Allah’ın hoşnut olacağı birşey yaptık “Estağfurullah Ya Gaffar” dedik. Rabbim cümlesini kabul buyursun, tövbemizi kabul buyursun, çeşit çeşit pek çok günahlarımızı affetsin, bizlere iyilikler güzellikler nasip etsin. İmanlı bir hayat imanlı bir nesil imanlı bir ömür ve ölüm nasip etsin. Başkası ne der diye değil Allah ne der benden nasıl hoşnut olur diye yaşayanlardan olmayı nasip etsin. Bu fani geçici dünyaya bağlanan değil sonsuz hayata hazırlanan sonsuz hayatı arzulayan bu yolda Allah’ın hoşnut olacağı gibi yaşayan kullarından eylesin bizleri. Rabbim annemizi babamızı evlatlarımızı cümle müslüman kardeşlerimizi kazalardan belelardan korusun. Ahirete göçen yakınlarımıza rahmetiyle muamele etsin, onlarında günahlarını bağışlasın. Amin.

Kardeşlerim bugün 28 Şubat. Biliyorsunuz ülkemiz için kara bir leke bugün. 1000 yıl sürecek diye imanlı gençlerimizi lise ve üniversite kapılarından sırf başörtülü diye yaka paça kovanlar dışarı atanlar pek çok acı yaşattılar bu ülkenin evlatlarına. Sırf bu zalimlere şirin görünmek için açıverin sizde ne olacak diyen müslüman görünenlerde destek verdi onlara. Allah tüm zalimlere bundan böyle fırsat vermesin. Ellerini erdirmesin böyle zalimliklere. Bin yıl sürecek denilen günler bitti hamdolsun artık özgür bir şekilde başörtüsü kamunun her alanında yer alıyor. Herkes dinini özgürce yaşayabiliyor. Bir daha böyle günler yaşamamak için dinimize, ahlakımıza değerlerimize sahip çıkmalıyız.

Kardeşlerim bugün madem ki bolca istiğfarda bulunduk, gelin Hz. Peygamberin (s.a.s.) “Seyyidü’l-istiğfâr” (İstiğfârın en güzeli) diye nitelediği duayı yaparak bitirelim.

Euzu billahi mineşşeytanirracim bismillahirrahmanirrahim Allahumme salli ala seyyidina Muhammedin ve ala alihi ve sahbihi ve sellim.

Allah’ım! Sen benim Rabbimsin! Senden başka hiçbir ilâh yoktur. Beni sen yarattın. Ben Senin kulunum; gücüm yettiği kadarıyla Senin ahdin ve va’din üzere bulunuyorum. Yaptığım fenalıkların şerrinden Sana sığınırım. Üzerimde olan nimetlerini itiraf ederim; günahımı da itiraf ederim. Beni bağışla; çünkü Senden başka hiçbir kimse günahları bağışlamaz.) (Buhârî, Deavât, 2)
Aslında kişinin Rabbine yönelerek içinden geldiği gibi dile getirdiği her türlü bağışlanma duası zaten bir istiğfardır.

Amin amin amin Subhane rabbike rabbil izzeti amma yesifun; veselamun alel murselin; vel hamdülil lahi rabbil alemin El Fatiha maassalavat

Ayrıcalıklardan yararlanmak için kanalımıza katılın:
https://www.youtube.com/channel/UCA0gfFg-7iSO0NEc_7OLgUg/join

ÜCRETSİZ ABONE OLUN ► https://goo.gl/yDnyXI
WEB SİTEMİZ ► https://goo.gl/kBbPK4
Facebook Sayfamızı Beğenin ► https://goo.gl/ppqIPP
Instagram Hesabımız ► https://goo.gl/ZegPBQ