Fetih Suresini Okumanın Faziletine Dair Hadisler | Kayıp Dualar
Loading advertisement...
Preload Image
Up next

How to draw a village scenery.Step by step(easy draw)

Cancel

Fetih Suresini Okumanın Faziletine Dair Hadisler | Kayıp Dualar

Kanalımıza ABONE OLUN 🌹 https://goo.gl/yDnyXI 🌹
Web Sitemizi Ziyaret Edin 🔸 https://goo.gl/kBbPK4 🔸
Facebook Sayfamızı Beğenin 💕 https://goo.gl/ppqIPP 💕

Fetih Suresini Okunmanın Faziletine Dair Hadisler

Bu sure-i celile hakkında Sevgili Peygamberimiz şöyle buyuruyorlar:
“Bu gece bana bir sure nazil oldu. (innâ fetahnâ leke fethan mübiynâ…) Bana dünyadan ve içindekilerden daha hayırlıdır.”

İmam-ı Salebî’nin tahriç ettiği hadis-i şerife göre buyurulmuştur ki:
“Sure-i Feth’i okuyan kimse Mekke-i Mükerreme’nin fethinde şehit olan ashabın sevabı gibi sevap alır.”

* Mekke-i Mükerreme’nin fethinde hazır bulunan on iki bin ashabı kiram için, yedi kat semadaki, arş’daki ve Kürsi’deki melaike-i kiram’ın cümlesi Beyt-i Şerif feth edilip putlardan temizlenecek diye birbirlerini müjdeleyip Cenab-ı Ecelli Alâ’ya hamdü senalar, şükürler ettiler. Bu meleklerin cümlesi, Allah’a secde edip zikrolunan ashab için istiğfar ettiler. Derecelerinin yükselmesi için Hakk Teala’ya yalvardılar.

İşte İmam-ı Salebî tefsirinde buyuruyor ki: “Sure-i Feth’i okuyanların, meleklerin bu teşbihinden ve zikrinden nasibi vardır.”

* Bir kimse Sure-i Feth’in tamamını Ramazan ayının birinci gecesi baştan sona kadar okursa ve bu okuyuşunu sırf Allah rızası için yaparsa, gelecek aynı güne kadar bir sene müddetle Cenabı Hakk, o kulunu himayesine alır.

* Bir kimse büyük bir tehlike karşısında bu sureyi üzerinde bulundurursa veya bu surenin yazılmışını temiz bir su içerisine koyup aynı sudan içerse, bol kazanç elde etmesine, devletten yardım görmesine ve zelzele tehlikesinden korunmasına yardım ve vesile olur.