Her Türlü Günahı Sildiren Tövbe Duası Seyyid’ül İstiğfar | Kayıp Dualar
Loading advertisement...
Preload Image
Up next

Video title

Cancel

Her Türlü Günahı Sildiren Tövbe Duası Seyyid’ül İstiğfar | Kayıp Dualar

Her Türlü Günahı Sildiren Tövbe Duası Seyyid’ül İstiğfar

Cenâb-ı Allah’ın rahmeti, bereketi, selâmeti hepimizin üzerine olsun. Bizleri bir Ramazan-ı Şerif’e daha kavuşturan Ekrem-ül Ekremin olan Allah’ımıza sonsuz hamd-ü senâlar olsun. Kulu, Resûlü, Habibi, başımızın tâcı, canlar yoluna feda Muhammed Mustafa Aleyhisselâtu Vesselâm Efendimiz Hazretlerine sonsuz salât-u selâm olsun.
O salât u selâmın feyzinden Efendimiz’in (SAV) tertemiz ailesine, gözbebeği ehl-i beytine, şerefli ashâbına ve âşıklarına ihsân-u ikram olunsun.
Kıymetli Dostlar, Ramazan Ayı; mü’minlerin kendilerine şöyle bir bakıp eksik veya yanlış taraflarına çeki düzen vermeleri, istikâmetlerini Hakk Teâlâ’ya çevirmeleri için Cenâb-ı Allah tarafından verilmiş bir hediyedir adeta. Kul, yemek içmek telâşından kurtulup kendini ibadete verdikçe, hayatındaki bir çok eksiği, yanlışı veya kötü gidişi farkeder bu ayda.
Bir de bunun zaten farkında olup da, bir türlü değiştirmeye karar veremeyen, kendinde o gücü, cesareti bulamayanlar vardır. İşte Ramazan Ayı, her ikisi için de yeni bir hayata başlamak için aradığı, bulamadığı, beklediği fırsattır.
Bu ayda Allah Teâlâ adeta ayrı bir güç, sabır, dirâyet verir inananlara. Bir gün önce bu sıcakta nasıl oruç tutacağız diye düşünenler yılın en uzun ve en sıcak günlerinde aç, susuz kalır da, iftar vaktinin ne ara geldiğini anlamaz.
Bir vakit kılsam diğerini kılmam, kılamam gibi bahanelerle namaza bir türlü başlayamayanlar, acaba bırakır mıyım diye akıllarına bile getirmeden bir Ramazan terâvihe gider, secdenin zevkine varır.
En tiryakisi bile bir kaç gün sonra, onsuz yaşayamam dediği sigarasını oruçluyken aramaz olur.
Hatta ve hatta dostlar, akşamcısı dahi diğer zamanlarda yapamasak da en azından bu ayda Rabbimizin emrini tutalım der de, Ramazan’da otuz gün ağzına haram sürmez.
İşte Ramazan-ı Şerif, ibadeti, Cenâb-ı Hakk’a kulluğu, emirlerini tutup, yasaklarından kaçınmanın ne kadar kolay olduğunu gösteren bu rahmet yönüyle, yeni bir hayata başlamak isteyen herkes için bir fırsattır. Çünkü Cenâb-ı Allah’a kul olmak isteyen ancak, bahanelerle bir türlü buna bir yerinden başlayamayan kardeşlerimiz insaf ile bir bakarsa, aslında korkularının ne kadar yersiz, korktuklarının da kendi kendilerini inandırdıkları bir yalan olduğunu Ramazan Ayı’nda bizzat yaşayarak görmüş olur..

ÜCRETSİZ ABONE OLUN ► https://goo.gl/yDnyXI
WEB SİTEMİZ ► https://goo.gl/kBbPK4
Facebook Sayfamızı Beğenin ► https://goo.gl/ppqIPP
Instagram Hesabımız ► https://goo.gl/ZegPBQ

TAVSİYE VİDEOLAR

Rızkın mı Azaldı? Bu Tesbihi 100 Kere Oku Rızkın Çoğalsın

Kim Bu Salavatı 7 Kere Okursa O Kişinin Bütün İstekleri Verilir

Peygamberimiz Cebrail İle Birlikte Miraç Gecesi Nereleri Görmüştür Neler Yaşanmıştır ?

Ne Dilerseniz Olduran Dua – Vird-i Settar

ALLAH’IN İZNİYLE 3 GÜNDE KESİN ETKİLİ İSMİ AZAM DUASI

Kul Allah’ı Zikrettiğinde Allah Nasıl Karşılık Verir?

Darda Kalan Bu Âyet-i Kerim İle Dua Etsin

Sevgili Peygamberimiz (s.a.v)’in Kendisini Üzen Bir Şey Olduğunda “Cebrâil a.s’ın Önerdiği Dua”

Bu Öyle Bir Dua ki “Ne İsteğin Varsa Ne Sıkıntın Varsa Hepsine Deva”

Sabah ve Akşam Namazlarından Sonra “100 Salavat” Dünya ve Ahiret Dilekleri İçin