“La ilahe illallahu vahdehu la şerike leh” FAZİLETİ ve ZİKİR DUASI
Loading advertisement...
Preload Image
Up next

DRAWING AND COLORING A CUTE KITTEN EASY

Cancel

“La ilahe illallahu vahdehu la şerike leh” FAZİLETİ ve ZİKİR DUASI

Es selamun aleykum kardeşlerim. Her ctesi yaptığımız zikir etkinliğimizde bu hafta “La ilahe illallahu vahdehu la şerike leh, lehu’l-mülkü ve lehu’l-hamdü ve hüve ala külli şey’in kadir” duasını zikrettik inşallah. Yüzden fazla kardeşimiz katıldı etkinliğe ve toplamda 43.350 adet okuduk hep birlikte hamd olsun. Katılan tüm kardeşlerimden Allah razı olsun.

Peki ne okuduk? Ne demek “La ilahe illallahu vahdehu la şerike leh, lehu’l-mülkü ve lehu’l-hamdü ve hüve ala külli şey’in kadir” Allah’tan başka ilah yoktur. O birdir, ortağı yoktur, mülk ona aittir, hamdler de ona layıktır, her çeşit hayır O’nun elindedir. O her şeye kadirdir. Anlamına gelir.

“Kim, (Lâ ilâhe illallâhu vahdehu lâşerîke leh, lehu’l mülkü ve lehu’l hamdü ve hüve alâ külli şey’in kadîr) duasını bir günde yüz kere söylerse, kendisine on köle âzad etmiş gibi sevab verilir, ayrıca lehine yüz sevab yazılır ve yüz günahı da silinir. Bu, ayrıca üç gün akşama kadar onu şeytana karşı muhafaza eder. Bundan daha fazlasını okumayan hiçbir kimse, o adamınkinden daha efdal bir amel de getiremez.
[Buhârî, Daavât 54, Bed’ü’l-Halk 11; Müslim, Zikr 28, (2691); Muvatta, Kur’ân 20, (1, 209); Tirmizî, Daavât 61, (3464)]
Ebu Said -radıyallahu anh- anlatıyor:

“Resûlullah -sallallahu aleyhi ve sellem- buyurdular ki:

“Kim, sabah namazının peşinden ‘La ilâhe illallahu vahdehu la şerîke leh, lehü’l-mülkü ve lehû’l-hamdü bi-yedihi’l-hayr ve hüve alâ külli şey’in kadîr.’ (Allah’tan başka ilah yoktur. O birdir, ortağı yoktur, mülk ona aittir, hamdler de ona layıktır, her çeşit hayır O’nun elindedir. O her şeye kadirdir) derse kendisine, Hz. İsmail’in -aleyhisselam- evlatlarından bir köleyi âzâd etmiş gibi sevap yazılır.”

Hergün en az 100 kere okumaya gayret gösterelim kardeşlerim ve gelin duamıza geçelim.

Euzu billahi mineşşeytanirracim bismillahirrahmanirrahim Allahumme salli ala seyyidina Muhammedin ve ala alihi ve sahbihi ve sellim.

Alemlerin Rabbi olan Allahım, dün bugün ve şuanda bu videoyu izleyip “La ilahe illallahu vahdehu la şerike leh, lehu’l-mülkü ve lehu’l-hamdü ve hüve ala külli şey’in kadir” duasını zikreden tüm kardeşlerimin günahlarını affeyle, imanla yaşamayı ve ölmeyi nasip eyle, dertli olanlara derman hasta olan şifa nasip eyle. Borçlu olanlara ödeme kolaylığı, rızık noksanlığı çekenlere bol rızık nasip eyle Ya Rabbi. Hastalıklardan, kazalardan belalardan koru. Yorumlarda özellikle dua isteyen tüm kardeşlerimizin de sıkıntılarını gider Allah’ım. Hem kendilerinin hem evlatlarının hem anne babalarının kardeşleri ve tüm yakınlarının da sıkıntılarını gider günahlarını affeyle, kazalardan belalardan koru Allah’ım.

#zikir #dua #hadis

Ayrıcalıklardan yararlanmak için kanalımıza katılın:
https://www.youtube.com/channel/UCA0gfFg-7iSO0NEc_7OLgUg/join

ÜCRETSİZ ABONE OLUN ► https://goo.gl/yDnyXI
WEB SİTEMİZ ► https://goo.gl/kBbPK4
Facebook Sayfamızı Beğenin ► https://goo.gl/ppqIPP
Instagram Hesabımız ► https://goo.gl/ZegPBQ