Üç Ayların Fazileti ve “Sübhânallâhil-Hayyi’l-Kayyûm” Zikri Duası
Loading advertisement...
Preload Image
Up next

Red Sunset Reflect in the Lake | Acrylic Painting on Canvas Step by Step #147|Satisfying Art ASMR

Cancel

Üç Ayların Fazileti ve “Sübhânallâhil-Hayyi’l-Kayyûm” Zikri Duası

Es Selamun Aleykum kardeşlerim. Bu hafta ki zikir etkinliğimizde “Sübhânallâhil-Hayyi’l-Kayyûm” zikrini okuduk. Hay ve Kayyum olan Allah’ı tesbih ederim dedik. Etkinliğimizde toplamda 68.350 Adet okundu zikrimiz. Katılan tüm kardeşlerimizden Allah razı olsun, Rabbim kabul buyursun ecrini artırsın. Amin.

Kardeşlerim 3 aylara girdik hamd olsun. Çok faziletli bereketli günlerdeyiz. Dünya işlerinden biraz sıyrılıp ahiretimiz için yatırım yapmamız gereken zamanlardayız. Nafile ya da kaza namazı kılabiliriz oruç tutabiliriz sadaka verebilir iyiliklerde bulunabiliriz. Allah’ın rahmeti sonsuzdur ve normal bir amele 10 kat ecir verir. böyle zamanlarda ise bire yüz bire bin ecir vardır. Bir müslüman gibi yaşamaya başlamak için en doğru zamanlardayız. Bu ay da Recep ayında iki önemli gece var. Biri Regaib diğeri ise namazla müjdelendiğimiz Mi‘rac gecesi. Ahirette imandan sonra ilk sual edileceğimiz namazımızı tam ve eksiksiz kılmaya başlamalıyız. Aradan çıkartılacak bir etkinlik gibi değilde herşeyi yoktan var eden raman ve rahim olan Allah’ın huzuruna çıktığımızın bilinciyle günümüzü 5 e bölerek yaşamalıyız. İlerleyen günlerde bu konularda uzun uzun sohbetler yapacağız inşallah. Şimdi sizi daha fazla bekletmeden duamıza geçelim.

Euzübillahimineşşeytanirracim Bismillahirrahmanirrahim Allahumme salli ala seyyidina Muhammedin ve ala alihi ve sahbihi ve sellim

Yâ Rabbî!.. Bize verdiğin bütün nimetlere hamdolsun!

Yâ Rabbî!.. Günahlarımızı rahmetinle af ve mağfiret eyle! Ölülerimizi de mağfiret eyle, yaşayanlarımıza hayırlar ihsan et! Son nefesimizde kelime-i tevhid söylemeyi nasip eyle!

Yâ Rabbî!.. Riyadan, nifaktan, şikaktan, her türlü hastalıktan, kazadan, belâdan, tembellikten, âcizlikten, zelil olmaktan, zulüm etmekten ve zulüm görmekten, cimrilikten, müsriflikten, azdıran zenginlikten ve doğru yoldan ayrılmaya sebep olan fakirlikten, şeytan ve nefsin şerrinden, düşmanın galebesinden, kötü huydan, bidat işlemekten, dalâlete düşmekten, halis olmayan amelden, her çeşit günahtan, küfre girmekten, ölürken gelecek fitnelerden, kabir azabından, dinimize ve dünyamıza zarar verecek işlerden sana sığındık, bunlardan bizleri koru!.

Yâ Rabbî!.. Ana babamıza, evlâtlarımıza, akraba ve bütün din kardeşlerimize hayırlı ömürler, güzel huy, akl-ı selim, sıhhat, afiyet, hidayet ve istikamet ihsan eyle! Bize sarsılmaz bir iman, güzel bir ahlâk, şükredici bir kalb, sabredici beden, zikredici dil, kaza ve kaderine rıza gösteren hayırlı ömür, dünya ve ahirette güzellik ihsan et! Hastalarımıza şifa, dertlilerimize deva ihsan eyle! Bizi şeytanın, nefsin ve düşmanların şerrinden muhafaza eyle! İlmimizi, ihlasımızı, kabiliyetimizi artır! Yapmaya çalıştığımız ibâdetlerimizi kabul eyle!

Yâ Rabbî!.. Bize hakkı hak, bâtılı bâtıl olarak göster! Dinine severek hizmet etmeyi, kul borçlarını ödemeyi ve şehit olarak ölmeyi nasip eyle!

Yâ Rabbî!.. Bu vatanı bizlere bırakan ecdâdımızın ruhunu şâd eyle! Memleketimize hizmetleri geçmiş ve Allah rızası için harp etmiş dedelerimize rahmet eyle! Yurdumuzu her çeşit düşmandan koru! Sen her şeye kâdirsin!

Duâlarımızı kabul eyle Yâ Rabbî!.. ” (Amin!)

Amin amin amin Subhane rabbike rabbil izzeti amma yesifun; veselamun alel murselin; vel hamdülil lahi rabbil alemin El Fatiha maassalavat

Ayrıcalıklardan yararlanmak için kanalımıza katılın:
https://www.youtube.com/channel/UCA0gfFg-7iSO0NEc_7OLgUg/join

ÜCRETSİZ ABONE OLUN ► https://goo.gl/yDnyXI
WEB SİTEMİZ ► https://goo.gl/kBbPK4
Facebook Sayfamızı Beğenin ► https://goo.gl/ppqIPP
Instagram Hesabımız ► https://goo.gl/ZegPBQ